Список форумов < О К Н О > Форум Клуба оценщиков
  Форум  •  Правила форума  •  Пользователи  •   FAQ  •  Поиск •   Календарь •   Регистрация  •   Профиль  •   Войти и проверить личные сообщения  •   Вход
 Роз’яснення щодо провадження господарської діяльності з проведення землеоціночних робіт Следующая тема
Предыдущая тема

Версия для печати
Начать новую темуОтветить на тему
Автор Сообщение
GЛариса



Сообщения: 176

СообщениеДобавлено: Вт, 06 Фев 2018 11:46 Ответить с цитатойВернуться к началу

В направлении 1.1. указано «оцінка нерухомих речей (нерухомого майна, нерухомості), у тому числі земельних ділянок, майнових прав на них. Изначально эта была не правильная фраза, потому что земля первичная а все что на ней вторичное. Вот из-за того что землю отнесли «в том числе» и появились отдельные земельные оценщики. Законодательство изменили и землю с настройками сделали неразлучными. Даже при продаже с неоформленной землей необходимо получить кадастровый номер и по нему она перейдет к новому собственнику.

1. Цивільний Кодекс України від 16.01.2003 № 435-IV, ст. 181.1 «До нерухомих речей (нерухоме майно, нерухомість) належать земельні ділянки, а також об'єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення.». Згідно ЦКУ, ст. 381 «Садибою називається земельна ділянка разом з розташованими на ній житловим будинком, господарчо-побутовими будинками, наземними і підземними комунікаціями, багаторічними насадженнями».
2. Земельний кодекс України, Закон від 25.10.2001 № 2768-III, ст. 120. Перехід права на земельну ділянку у разі набуття права на жилий будинок, будівлю або споруду. 1. У разі набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, що перебувають у власності, користуванні іншої особи, припиняється право власності, право користування земельною ділянкою, на якій розташовані ці об'єкти. До особи, яка набула право власності на жилий будинок, будівлю або споруду, розміщені на земельній ділянці, що перебуває у власності іншої особи, переходить право власності на земельну ділянку або її частину, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення.
3. Постанова КМУ від 11 жовтня 2002 р. N 1531 Київ «Про експертну грошову оцінку земельних ділянок»: земельні поліпшення - зміна якісних характеристик земельної ділянки унаслідок розташування в її межах будинків, будівель, споруд, об'єктів інженерної інфраструктури меліоративних систем, багаторічних насаджень, лісової та іншої рослинності, а також унаслідок господарської діяльності або проведення робіт (зміна рельєфу, поліпшення ґрунтів тощо).
4. Національний стандарт №1 «Нерухоме майно (нерухомість) – земельна ділянка без поліпшення чи земельна ділянка з поліпшенням, що з нею нерозривно зв'язані».
5. МСО «Нерухомість – земельна ділянка і всі речі, що є природною частиною земельної ділянки, а також речі, що приєднані людьми (наприклад, будинки і поліпшення території)».
6. Закон України «Про іпотеку» «Нерухоме майно (нерухомість) – земельні ділянки, а також об'єкти, розташовані на земельній ділянці і невід'ємно зв'язані з нею, переміщення яких неможливо без знецінення і зміни їхнього призначення».
7. Держкомземресурси, наказ №2 від 09.01.2003 р. Про затвердження Порядку проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок. При використанні методичного підходу, що ґрунтується на зіставленні цін продажу подібних земельних ділянок, у поєднанні з методичним підходом, що враховує витрати на земельні поліпшення, слід застосовувати економічний метод чи метод співвіднесення (перенесення). Економічний метод передбачає визначення вартості землі як залишку між очікуваною ціною продажу поліпшеної ділянки і витратами на земельні поліпшення з урахуванням прибутку інвестора. Метод співвіднесення (перенесення) передбачає визначення вартості землі як частки в загальній вартості поліпшеної земельної ділянки.

В предложениях продаж стоит стоимость дома с учетом стоимости земли, и даже в случаях когда она не в частном владении. И при расчете эти стоимости в аналогах надо разделить. Оценка домовладения с приватизированной землей обязывает оценщика 1.1. оценить и землю и настройки, а учитывая то что по законодательству проводится отдельное оформление следует выделить отдельно стоимости земли и настроек. При регистрации в базе указывается общая стоимость. И действительно многие нотариусы берут такие отчеты.
При оценке государственных объектов есть дороги, сооружения для которых необходима рыночная стоимость земли и почему то в этом случае фонд не требует этой оценки у земельщиков а берет оценку 1.1.
Это же надо было придумать в штате земельщиков иметь інженерів-землевпорядників, інженерів-геодезистів. Как за это время не пришло на ум ввести требование для оценки недвижимости иметь в штате прораба, архитектора, каменщика…
Посмотреть профильОтправить личное сообщениеОтправить e-mail
LTOR



Сообщения: 821
Откуда: Asgard
СообщениеДобавлено: Вт, 06 Фев 2018 13:24 Ответить с цитатойВернуться к началу

нотарям 99% вообще пофигу есть ли даже КС по земле. А какие к черту лицензии, уже умные люди на пальцах обяснили- отчеты с бумажками которые называются "лицензия" делает любой отчет по экпертно-денежной оценке никчемным. Он сам отчет превращает в бумажку а не документ.

Но ФДМУ правда дал разьяснение (если не ошибаюсь конец 2016 года) что КС земли обязательно для экспертно-денежной оценки земли.
Посмотреть профильОтправить личное сообщение
Yourick



Сообщения: 708
Откуда: Киев и область
СообщениеДобавлено: Вт, 06 Фев 2018 14:57 Ответить с цитатойВернуться к началу

LTOR писал(а):
Вы вроде не с Киева а с Луны. Без обид Laughing

продолжу тему...
Мне триста лет, я выполз из тьмы

_________________
"я не оценщик, я только учусь"
Посмотреть профильОтправить личное сообщениеОтправить e-mail
Показать сообщения:      
Начать новую темуОтветить на тему


 Перейти:   



Следующая тема
Предыдущая тема
Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете голосовать в опросах
Вы не можете прикреплять файлы в этом форуме
Вы не можете скачивать файлы в этом форуме