Українське товариство оцінювачів (УТО) та Західне територіальне Відділення Українського товариства оцінювачів (ЗТВ УТО) 18 жовтня 2013 року проводить науково-практичну конференцію на тему: “Актуальні питання оцінки”. У переддень конференції, 17 жовтня 2012 року відбудеться авторський семінар заслуженого оцінювача УТО Чіркіна Андрія Миколайовича.
Місце проведення конференції та авторського семінару: конференц-зал “Modern Hall” готелю «НОТА БЕНЕ», вул. Поліщука, 78А, м. Львів, 79015.
Мета конференції: обговорення на поточний момент найбільш актуальних питань і задач оцінки в Україні.
Коло слухачів: представники українських професійних громадських організацій оцінювачів, ріелтерів, аудиторів, представники комерційних банків, представники державних структур та інші зацікавлені особи.
Головні напрямки роботи конференції:
– правове регулювання оціночної діяльності;
– обмін досвідом в практиці оцінки нерухомого майна, бізнесу та нематеріальних активів;
– дискусійні питання та проблеми, виходячи з існуючої ситуації на ринку оцінки.
Розклад та теми доповідей будуть відображені в програмі конференції.
В рамках науково-практичної конференції відбудеться авторська презентація книги А.М. Чіркіна та Г.Б. Смирницького “Актуальні питання оцінки бізнесу”.
В роботі конференції планується участь представників Фонду державного майна України, Королівського Інституту сертифікованих сюрвейєрів (The Royal Institution of Chartered Surveyors – RICS), професійних оцінювачів – членів Українського товариства оцінювачів та інших професійних оціночних організацій.
Реєстрація учасників конференції проводиться з 9.00÷10.00. При реєстрації необхідно мати копію платіжного доручення оплати в участі роботи конференції та участі в авторському семінарі. Початок авторського семінару 17.10.2013 о 10.00. Початок роботи конференції – 18.10.2013 р. о 10.00.
Заявки на участь в роботі конференції надсилати:
– по-факсу – (032) 294-02-28,
– електронною поштою – tzov_bobr@ukr.net, burolviv@ukr.net
Оплата
– за участь у конференції: для першого учасника – 400 (Чотириста) гривень (без ПДВ), для другого та наступних учасників – 300 (Триста) гривень (без ПДВ);
– за участь в авторському семінарі для першого учасника – 120 (Сто двадцять) гривень (без ПДВ), для другого та наступних учасників – 100 (Сто) гривень (без ПДВ).
У вартість конференції та авторського семінару входять витрати, пов’язані з орендою залу, кава-брейки, а також інші організаційні витрати.
Додаткова оплата (крім проживання) по попередній відмітці замовлення в заявці на участь в роботі конференції:
– обід (17-18 жовтня 2013 р.) – 60,0 (Шістдесят) грн. (без ПДВ);
– банкет (18 жовтня 2013 р.) – 350,0 (Триста п’ятдесят) грн. (без ПДВ).
За бажанням учасників конференції, організатори можуть замовити екскурсійну програму по м. Львову та його околицям. Професійні гіди покажуть найцікавіші місця нашого міста, а їхня розповідь зробить екскурсію цікавою і незабутньою.
В зв’язку з необхідністю попереднього бронювання та номерів для учасників конференції, необхідно завчасно направити заявку на участь в конференції та внести авансовий платіж не менше 50% від вартості в строки не пізніше 10 жовтня 2013 р.
Загальна сума оплат проводиться на рахунок Західного територіального Відділення Українського товариства оцінювачів:
р/р 26004211439 в ВАТ „Райффайзен Банк Аваль” м. Львів, МФО 380805, ЄДРПОУ 22412134
Отримувач: Західне територіальне Відділення УТО
Назва платежу: “За участь в роботі конференції”
Додаткова інформація отримується за телефонами голови ради ЗТВ УТО Міханоші Олександра Георгійовича: тел./факс (03256) 4-30-30, моб. 067-673-40-13 та на сайті ЗТВ УТО: http://ztv-uto.in.ua/
Запрошуємо Вас прийняти участь в роботі конференції
Збышек Беккер
Сообщения: 52
Откуда: около Лысой горы
Добавлено:
Ср, 02 Окт 2013 04:59
Ок.
А де програма?
_________________ Кто не поднимает паруса - тому не дует попутный ветер.
zanoza Spammer
Сообщения: 12986
Добавлено:
Ср, 02 Окт 2013 07:18
Збышек Беккер писал(а):
Ок.
А де програма?
Цитата:
Додаткова інформація отримується за телефонами голови ради ЗТВ УТО Міханоші Олександра Георгійовича: тел./факс (03256) 4-30-30, моб. 067-673-40-13 та на сайті ЗТВ УТО: http://ztv-uto.in.ua/
Moderator3 Moderator
Сообщения: 684
Добавлено:
Сб, 05 Окт 2013 09:53
Цитата:
Шановні колеги!
Запрошуємо Вас прийняти участь в щорічній Львівській науково-практичній конференції та авторському семінарі заслуженого оцінювача УТО Чіркіна Андрія Миколайовича. Заходи відбудуться 17÷18 жовтня 2013 р. в готелі "НОТА БЕНЕ".
Окрім оцінювачів, до роботи конференції планується залучення банківських працівників, провідних аудиторів та нотаріусів, які в свої виступах висвітлять спільні з оцінювачами проблеми.
Прохання надсилати заявки у найкоротший термін.
З повагою,
О.Г. Міханоша
С.І. Щербань
_________________ Я живу на своїй, Богом даній, землі!
Moderator11 Moderator
Сообщения: 104
Добавлено:
Вс, 20 Окт 2013 21:54
ПРЕЗЕНТАЦИЯ КНИГИ
Германа Борисовича СМИРНИЦКОГО
Андрея Николаевича ЧИРКИНА
РАБОЧЕЕ НАЗВАНИЕ
ОЦЕНКА БИЗНЕСА:ОСНОВЫ, ИНСТРУМЕНТАРИЙ, ПРАКТИКА
Добавлено спустя 11 минут 32 секунды:
ІНФОРМАЦІЯ ДО ЗВІТУ
З ОЦІНКИ БУДІВЕЛЬ-ПАМ’ЯТОК
Світлана Смольнікова
Добавлено спустя 1 минуту 35 секунд:
Материалы:
Цитата:
СПЕЦИФІКА РИНКУ ПІДВАЛЬНИХ ПРИМІЩЕНЬ.
Підвальні приміщення риелтори називають «допоміжна нерухомість», тобто приміщення, які спочатку не призначалися для життя або комерційної діяльності. Підвальні (підсобні) приміщення, що є частиною житлового будинку, не входять до житлового фонду (ст. 4 Житлового Кодексу).
Попит на підвальні приміщення почав формуватися на початку 90-х і отримав активний розвиток в 1995 р., коли почалася передача підвальних і горищних приміщень в приватні руки. Проте вже до 2003 році активна приватизація таких приміщень практично припинилася. Проте, ринок вже приватизованих приміщень встиг сформуватися.
Фахівці виділяють сегмент найпопулярніших підвальних приміщень, розміщених в будинках, побудованих в період 30-50-х років. Це, як правило, «сталінки», тому що в таких будинках підвали у хорошому стані, сухі, мають адекватну висоту стель, великі площі і мінімум комунікацій. Підвали в будинках дореволюційної побудови в більшості знаходяться в занедбаному стані і вимагають дуже великих капітальних витрат на ремонт.
Якщо висота приміщень дозволяє, підвальні і напівпідвальні приміщення частіше використовуються для комерційних цілей. Купують такі об'єкти під офіси, магазини, кафе, комп'ютерні клуби, склади. Однак, підвальні приміщення, навіть за наявності кондиціонерів, витяжок і іншої атрибутики, не варто розглядати як об'єкт «підвищеної» комфортності. Працездатність в подібних приміщеннях різко падає, в підвалах зазвичай завжди стоїть «важке» повітря.
Проте більшість приміщень має висоту стель 2-2,2 метри, що виключає розміщення робочих місць для людей.
Основні пропозиції по підвальних приміщеннях, як правило, зосереджені в центрі міста- там, де висока ділова активність. Сьогодні знайти «незаселене» підвальне приміщення в центрі міста – задача непроста, але цілком реальна. Правда, в більшості своїй «вільні» підвали – це сирі приміщення, що вимагають серйозного ремонту, витрати на який зазвичай спів ставні з ціною самого об'єкту.
В спальних районах цей сегмент розвинений набагато слабше - підвали рідко виходять на фасади вулиць і, тому, не користуються популярністю у підприємців. Девелопери говорять, що для новобудов терміни «підвал» і «горище» недоречні, їх називають «технічними приміщеннями». Техприміщення призначені для розміщення котельних, резервуарів з водою і іншої інфраструктури.
Частіше за все орендарями підвалів виступають представники малого і середнього бізнесу. Самий запитаний ними метраж — від 30 до 250 кв. м
Вартість підвальних приміщень дуже залежить від технічних характеристик: площі підвалу, висоти стель, наявності вікон, рівня освітленості, розташування прибудинкових комунікацій.
Головна проблема підвальних приміщень — підтоплення і вогкість. Практично 80% відсотків підвалів страждають від підвищеної вогкості і відсутності вентиляції. І якщо сучасні системи кондиціонування дозволяють в найкоротший термін налагодити потрібну циркуляцію повітря, то з вогкістю боротися набагато важче.
Також в процесі впорядкування підвального приміщення може виникнути необхідність збільшення його висоти. Всі випадки проведення робіт з виїмкою грунту вимагають ретельного обгрунтовування. Для цього необхідне проведення комплексу робіт по інженерних дослідженнях, розробка проекту реконструкції. Такі роботи виконують різні проектні і науково-дослідні інститути.
Вартість ремонту в підвальних приміщеннях визначається комплексом необхідних робіт. Дуже часто в підвалі необхідно встановити додаткове устаткування в санвузлах, удосконалити вентиляцію і гідроізоляцію, забезпечити доступ до комунікацій обслуговуючим технічним службам. В центрі міста часто необхідний повний комплексний ремонт, з поглибленням приміщень через низькі стелі, влаштуванням додаткових виходів, заміною всіх комунікацій. Крім того, більшості операторів необхідна наявність окремих входів в приміщення, що підвали можуть забезпечити лише в окремих випадках.
Ремонт підвальних приміщень обійдеться приблизно на 30% дорожче, ніж ремонт приміщення на першому поверсі, за умови відповідності всім необхідним характеристикам.
Ріелтори стверджують, що підвальні приміщення користуються низьким попитом у орендарів, навіть якщо вони мають гарне місцеположення, оскільки відвідувачам психологічно легше піднятися на декілька сходинок, ніж спуститися вниз. Крім того, орендуючи підвальне приміщення, орендар вимушений вкладати додаткові кошти в рекламу, щоб привернути відвідувачів. Крім того деякі типи операторів (наприклад, медичні центри, аптеки або банки) не можуть розміщуватися в таких приміщеннях через санітарно-епідеміологічні обмеження. Внаслідок цього вартість оренди таких об'єктів може бути до 50% менше величини ставки оренди на приміщення з аналогічною площею і місцеположенням.
Під час кризи підвальні і горищні приміщення подешевшали більше, ніж інша нерухомість.
Добавлено спустя 2 минуты 10 секунд:
ОСОБЛИВОСТІ ПРОВЕДЕННЯ ТЕХНІЧНОЇ ЕКСПЕРТИЗИ І СКЛАДАННЯ КОШТОРИСНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ ПРИ ГРОШОВІЙ ОЦІНЦІ ПАМ’ЯТОК.
Крумеліс Ю.В.
професор кафедри Київського національного університету будівництва та архітектури, керівник Науково-технічного центру експертизи нерухомості.
Цитата:
Методика грошової оцінки пам'яток (п. 27) передбачає проведення обстеження пам’ятки оцінювачем з метою визначення технічного стану об’єкту. При цьому слід враховувати ті особливості, які супроводжують і ускладнюють виконання такої роботи.
До цих особливостей слід віднести наступні фактори:
- величезна різноманітність таких об’єктів, що потребує враховувати цю обставину при розробці програми робіт при обстеженні;
- нестандартність, а іноді, унікальність архітектурно – планувальних і конструктивних рішень, використаних при будівництві пам’яток;
- значний вік більшості пам’яток. У цих об’єктів конструкції вже вичерпали нормативні терміни експлуатації і орієнтація на час існування конструкцій з точки зору оцінки їх технічного стану неможлива;
- відсутність, в більшості випадків, технічної документації, що значно ускладнює проведення обстеження. Ця обставина, особливо, стосується вирішення фундаментів, стан яких, в значній мірі, вирішує технічний стан об’єктів в цілому;
- значні зміни в планувальному та конструктивному рішенню первісного вирішення пам’яток, які були виконані за час їх довголітнього існування і були пов’язані з їх перебудовою, зміною функцій, частковим руйнуванням і іншими причинами;
- різний час побудови окремих частин пам’ятки, які пов’язані з поступовою добудовою об’єкта, іноді на протязі декількох віків;
- необхідність визначення ступеню збереження первісного (автентичного) вигляду пам’ятки;
- наявність значної кількості реставраційних змін і нереставраційних втручань, які іноді бувають дуже значні і які іноді складно відрізнити від оригінальної частини об’єкту.
Всі ці особливості свідчать про необхідність відповідального підходу до проведення технічної експертизи пам’ятки, що неможливо без відповідної професійної підготовки. Не випадково в ліцензіях на провадження господарської діяльності, пов’язаної із створенням об’єктів архітектури, окремо введений пункт «Обстеження і оцінка технічного стану будівельних конструкцій, будівель, споруд і інженерних мереж пам’яток культурної спадщини».
В п. 25 «Методики грошової оцінки пам'яток» ця обставина теж врахована і відмічено, що до експертизи, в т.ч. технічного стану об’єкту залучаються відповідні спеціалісти чи експертні комісії, створені спеціально уповноваженими органами охорони культурної спадщини, або організації, уповноважені проводити таку експертизу.
В той же час п. 27 цієї «Методики» дозволяє оцінювачу самостійно проводити роботу з визначення технічного стану об’єкту оцінки, не обумовлюючи вимог до його професійної підготовки в цій сфері.
Важливою особливістю, яка характеризує процес обстеження технічного стану пам’яток, є та обставина, що існуюча нормативна база не дає однозначного трактування визначення ряду показників, які зв’язані з даними обстежень і впливають на величину грошової оцінки. Це стосується таких показників, як величина фізичного зносу і схоронності. Для відносно простих об’єктів ця невизначеність не має суттєвого впливу на остаточний результат. Але коли ми маємо справу з складним об’єктом, який будувався в декілька етапів, має реставраційні зміни і нереставраційні втручання, відсутність чіткої методологічної бази призводить до відсутності у експерта чіткого розуміння з приводу даних, які він повинен отримати в результаті обстеження технічного стану.
Результати технічного обстеження також служать основою для розрахунку витрат на необхідні реставраційно-ремонтні роботи. Величина цих витрат визначається з допомогою кошторисних розрахунків, які виконуються на підставі таких нормативних документів:
- Ресурсні елементні кошторисні норми на реставраційно - відновлювальні роботи (ДБН Д.2.5-2001);
- Вказівки по застосуванню ресурсних елементних кошторисних норм на реставраційно-відновлювальні роботи (ДБН Д.1.1-5-2001).
Кошторисні розрахунки можуть також використовуватися при грошовій оцінці пам’яток і в тому випадку, коли треба визначити кошторисну вартість створення нового об'єкта нерухомості, який є точною копією поліпшень земельної ділянки пам'ятки (п. 34 «Методики»).
З документів, які перераховані в цьому пункті, для визначення кошторисної вартості будівництва об'єкту, який є точною копією поліпшень земельної ділянки оцінюваної пам'ятки за архітектурними та конструктивними ознаками, може використовуватися лише ДБН Д.1.1-1-2000, оскільки ДБН Д.1.1-5-2001 призначений зовсім для інших цілей (для реставрації та відновлення частини конструкції або елементу, які обов’язково включають в собі підготовчі роботи по розбиранню або демонтажу частини елементу з можливим тимчасовим кріпленням або іншими тимчасовими витратами для відтворення ідентичності елементу).
В той же час сучасні кошторисні нормативи не розраховані на облік всіх особливостей, які властиві архітектурним і будівельним вирішенням об'єктів – пам'яток.
Тому при визначенні кошторисної вартості пам'ятки фактично не можна використовувати підходи, які істотно спрощують цей процес: використання укрупненнях ресурсних кошторисних норм і показників вартості будівництва, кошторисів об'єктів – аналогів.
Дуже обмежено можна використовувати розрахунки з використанням укрупнених показників окремих конструктивних елементів і видів будівельно – монтажних робіт.
Таким чином, найбільш використовуваним підходом при визначенні кошторисної вартості пам'ятників архітектури залишається складання локальних кошторисів в поточному рівні цін на трудові і матеріально – технічні ресурси.
При цьому можливості існуючих програмних комплексів по складанню кошторисної документації дозволяють частково врахувати підвищену складність таких будівельний – монтажних робіт. Так, наприклад, при визначенні вартості возведення стінних конструкцій можна врахувати складність цегельної кладки – використання коефіцієнтів на складність (1,1 – 1,3), коригуванні середнього розряду робіт в залежності від розцінки (у основному від 2,2 до 6,0), тобто виконання робіт передбачається виконувати робітниками найвищих розрядів. І так по іншим конструктивним елементам будівлі.
З метою підвищення точності визначення вартості об'єкту при вживанні нормативних розцінок слід також враховувати вартість конкретних матеріалів, використаних при створенні пам'ятника і які не передбачені в цих розцінках. Необхідно виконувати коригування розцінок з метою заміни конкретних матеріалів, які використовувались, їх вартості та витрат на одиницю виміру, коригування складу робіт та трудових витрат.
В той же час такі поправки не дають гарантії дуже високої точності визначення вартості пам'ятки, оскільки існуючі підходи не дозволять врахувати всі особливості наявних конструктивних вирішень старовинних будівель і споруд і технології виконання будівельних робіт на час їх створення.
При необхідності можна використовувати спеціально розроблені індивідуальні ресурсні кошторисні норми на окремі види робіт.
При цьому необхідно пам'ятати, що складання індивідуальної розцінки на окремі роботи, які відсутні в збірниках, повинне бути підтверджено практичним виконанням робіт, хронометражем усіх складових цієї роботи та погоджено Мінрегіонбудом Україні, що можливо при наявності проектної документації на стадії «Р».
Такий підхід може істотно підвищити точність оцінки, але враховуючи його дуже високу трудомісткість він навряд чи може бути застосовний для звичайних оцінних робіт.
Все викладене показує, що визначення кошторисної вартості пам'ятників архітектури є досить складним завданням, а можливі варіанти вирішення такої проблеми можуть приводити до величин вартості, які істотно відрізняються між собою по величині. Тому необхідна розробка уніфікованих підходів, які дадуть можливість оцінювачам однозначно підходити до розрахунку кошторисної вартості пам’яток.
У меня почему-то не получается скачать приложения. При нажатии на загрузку открывается новое окно с сообщением: "Извините, Вы не можете просматривать или скачивать вложения без регистрации/авторизации".
Получается, при нажатии на загрузку я становлюсь как незарегистрированный пользователь.
Попробовал скачать что-то с других тем форума - тоже самое.
_________________ Один раз сделаешь не подумав, сто раз подумав-не переделаешь
Olenka Оценщик
Сообщения: 1271
Добавлено:
Пн, 21 Окт 2013 09:09
и у меня
Moderator11 Moderator
Сообщения: 104
Добавлено:
Пн, 21 Окт 2013 10:02
Еще материалы
ЗАТРАТНЫЙ ПОДХОД: ЭВОЛЮЦИЯ КОНЦЕПЦИИ
А. Драпиковский, И. Иванова
_________________ Две тени врезались в пространство. Путь открыт.
И вечность искрами летит из-под копыт...
(С) Шарль Бодлер
Серый Оценщик футбола
Возраст: 45
Сообщения: 6068
Откуда: Киев
Добавлено:
Пн, 21 Окт 2013 13:28
Grey Horse писал(а):
Все в порядке, все скачивается...
Похоже, это проблема Оперы, из IE действительно все скачивается без проблем.
_________________ Один раз сделаешь не подумав, сто раз подумав-не переделаешь
Grey Horse
Сообщения: 5937
Откуда: Центральное Правобережье
Добавлено:
Пн, 21 Окт 2013 13:56
У меня - Mozilla Firefox используется.
_________________ Две тени врезались в пространство. Путь открыт.
И вечность искрами летит из-под копыт...
(С) Шарль Бодлер
Сергей_К
Возраст: 54
Сообщения: 2543
Откуда: Недалеко от Киева
Добавлено:
Пн, 21 Окт 2013 14:10
Серый писал(а):
Похоже, это проблема Оперы
У меня - Оpera (12.16), все открывается и загружает.
_________________ Знания - столь драгоценная вещь, что его не зазорно добывать из любого источника.
Путь, усыпанный цветами, никогда не приводит к славе.
Серый Оценщик футбола
Возраст: 45
Сообщения: 6068
Откуда: Киев
Добавлено:
Пн, 21 Окт 2013 15:01
Сергей_К писал(а):
У меня - Оpera (12.16), все открывается и загружает.
У меня такая же версия. Прлучается, что проблема у меня.
_________________ Один раз сделаешь не подумав, сто раз подумав-не переделаешь
СИМа
Сообщения: 3602
Добавлено:
Пн, 21 Окт 2013 15:03
Ух, спасибо! Есть чем мозги занять! СПАСИБООООО!
_________________ "...чтобы побеждало зло, достаточно добрым людям ничего не делать". 100% - все зависит от нас, от нашей позиции и отношения к происходящему.
Следующая тема Предыдущая тема
Вы не можете начинать темы Вы не можете отвечать на сообщения Вы не можете редактировать свои сообщения Вы не можете удалять свои сообщения Вы не можете голосовать в опросах Вы не можете прикреплять файлы в этом форуме Вы не можете скачивать файлы в этом форуме